Warszawa w kwiatach

Warszawa w kwiatach

UWAGA! Z powodu zbyt małej ilości zgłoszeń szkolenie w przewidywanym terminie nie zostanie przeprowadzone. Zostało przesunięte na przełom października i listopada, "po sezonie turystycznym". 

Koleżanki i Koledzy przewodnicy i drodzy miłośnicy Warszawy,

zapraszamy do udziału w specjalistycznym szkoleniu dotyczącym zieleni miejskiej. Tytuł szkolenia „Warszawa w kwiatach”, to slogan, który wymyślił Stefan Starzyński – Prezydent przedwojennej Warszawy. W trakcie szkolenia odbędą się trzy wykłady, jeden z nich poprowadzi Prezes Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, dr. hab. prof. SGGW Jacek Borowski, który jest jednym z autorów koncepcji zarządzania i kształtowania zieleni miejskiej, przygotowanej dla Zarządu Zieleni Miejskiej m. st. Warszawy. Ponadto Karol Mórawski, varsaviansita, opowie o historii stołecznych parków, a Justyna Tworek-Hernik, historyk sztuki, instruktorka PTTK, przybliży historię sztuki ogrodowej w Europie. Na dwa spacery po królewskich ogrodach w Wilanowie i Łazienkach zaproszą nas dr Dorota Sikora z Katedry Sztuki Krajobrazu SGGW i Robert Jancelewicz, który jest architektem krajobrazu (Muzeum Łazienki Królewskie).

 

Udział w szkoleniu dla przewodników zrzeszonych w naszym Oddziale wynosi 150 zł, a także dla pozostałych, którzy zgłoszą się do 8 kwietnia, po tym terminie opłata wyniesie 165 zł.

Można zapisać się na pojedynczy wykład lub spacer. Kosz udziału 35 zł. 


Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: https://goo.gl/forms/IBp54YCOD4aWY9tW2


Pełny program szkolenia poniżej: 

Warszawaw w kwiatachpng

_*_ HARMONOGRAM _*_
12 kwietnia, 17.30-19.00, dr hab. Jacek Borowski, prof. SGGW, Polskie Towarzystwo Dendrologiczne - Standardy kształtowana zieleni Warszawy
14 kwietnia, 10.30-13.00, dr Dorota Sikora, SGGW, Katedra Sztuki Krajobrazu - spacer po ogrodach w Wilanowie
19 kwietnia, 17.30-21.00, Karol Mórawski, varsavianista - Od królewskich ogrodów do współczesnych parków historycznych
Justyna Tworek-Hernik, historyk sztuki - Historia sztuki ogrodowej
22 kwietnia, 9.00-12.00, Robert Jancelewicz, Muzeum Łazienki Królewskie, architekt krajobrazu - spacer po ogrodach w Łazienkach Królewskich.