Cel szkolenia: poznanie historii warszawskiej Pragi, będące wskazówką do opracowania własnych tras wycieczek po dzielnicy. Wykłady on-line będą zawierały odniesienie do topografii.
Do XIX w. stanowiła odrębne miasto. Jako, że nie uległa zniszczeniu w czasie II wojny światowej, uchodzi za najbardziej autentyczną część miasta. Najciekawszym jej aspektem jest oryginalna przedwojenna architektura, oraz elementy wielokulturowe. Od kilku lat przeżywa renesans. Jej oryginalność, urok i klimat przyciąga turystów z całego świata.

 

Przebieg szkolenia: wykłady odbywają się on-line na platformie ClickMeeting w poniedziałki (co dwa tygodnie) w godz. 18.00-20.00, zwiedzanie Muzeum Warszawskiej Pragi odbędzie się w niedzielę w godz. 11.00-13.00.

Terminarz spotkań: 31.01, 14.02, 28.04, 14.03 – wykłady, 6.03 – zwiedzanie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zakres tematyczny wykładów:
1. Od osady do stolicy (krótka historia Pragi).
2. Przedsiębiorcy i innowatorzy - prascy fabrykanci i ich fabryki.
3. Praskie kamienice i ich mieszkańcy.
4. Śladami społeczności żydowskiej na Pradze – historia i zabytki. Praga wielokulturowa.

 

Prowadzący: Jolanta Wiśniewska - starszy kustosz Muzeum Warszawskiej Pragi, kierownik projektu "Prawobrzeżni" w Muzeum Warszawskiej Pragi, specjalizuje się w badaniach biograficznych rodów warszawskich, miłośniczka historii Warszawy.

Koszt szkolenia: 350,- zł
Zniżka 10 % dla członków PTTK!

 

Osobom biorącym udział w szkoleniu wydajemy Certyfikat o ukończeniu kursu, określający tematykę, potwierdzający uczestnictwo w zajęciach.