Kurs przewodników po Kampinoskim Parku Narodowym

Warszawskie Koło Przewodników Terenowych PTTK we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym zaprasza na specjalistyczny Kurs Przewodnik Kampinoskiego Parku Narodowego - krajobraz kontrastujących ze sobą wydm i bagien, odwiedzany rocznie przez ponad 900 tys. osób. Drugi co do wielkości park narodowy w Polsce i jedyny w Europie położony w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy państwa.

 

Termin szkolenia: listopad 2018
Zajęcia środowe odbywają się w siedzibie Oddziału (Aleje Jerozolimskie 51/16, druga brama, IV piętro) w godz. 17.30-20.30, zajęcia sobota i niedziela (siedziba Dyrekcji KPN w Izabelinie, ul. Tetmajera 38) oraz na terenie KPN w godz. 9.00-16.00.


Koszt szkolenia oraz terminy zajęć zostaną podane do dn. 15.09.2018Warunki uczestnictwa w kursie: ukończone 18 lat oraz posiadanie co najmniej średniego wykształcenia.

 

W programie kursu:
1. Ochrona przyrody w Polsce.
2. Metodyka pracy przewodnika.
3. Środowisko przyrodnicze KPN.
4. Dzieje terenów KPN.
5. Walory krajoznawcze KPN.
6. Zagospodarowanie turystyczne KPN.
7. KPN jako instytucja.
8. Pierwsza pomoc medyczna.
9. Zagospodarowanie turystyczne KPN i otuliny.
10. Ogólny zarys stylów architektonicznych.
11. Szkolenie praktyczne w terenie.

 

Rekrutacja na kurs: zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mail. Zgłoszenie polega na wypełnieniu i przesłaniu krótkiej ankiety.  W terminie rozpoczęcia kursu proszę wpisać: przewodnik po KPN.
Po otrzymaniu ankiety, prześlemy Państwu "Regulamin" (do podpisania i odesłania). Oba dokumenty wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty prosimy przesłać na adres: biuro@wop-pttk.pl. Przyjęcie na kurs zostanie potwierdzone mailowo.