Wycieczki po KPN: Prawdziwa Puszcza" 28.08.2021 r.,  Powiśle Kampinoskie w pigułce 29.08.2021 r.

Wycieczki po KPN: Prawdziwa Puszcza" 28.08.2021 r., Powiśle Kampinoskie w pigułce 29.08.2021 r.Wycieczka "Prawdziwa Puszcza" 28.08.2021 r.

Wycieczkę Prawdziwa Puszcza zaczynamy na parkingu w Granicy, skąd kierujemy się żółtym szlakiem w kierunku kanału Łasica dalej docieramy do miejscowości Zamość . Wiejską drogą dochodzimy do Górek dalej czerwonym szlakiem do Sosny Powstańców . Wracamy zielonym szlakiem do parkingu w Granicy
Podczas wycieczki poznajemy świat puszczańskiej przyrody, historię osadnictwa, jak i ciemne karty historii z czasów II wojny światowej.
Długość trasy około 18 km. Czas przejścia około 7 h.

Wycieczka "Powiśle Kampinoskie w pigułce" 29.08.2021 r.
Wycieczkę zaczynamy w miejscowości Nowiny, kierujemy się na południe drogą asfaltową, a dalej żółtym szlakiem docieramy do parkingu w Piaskach Królewskich, dalej idziemy na zachód niebieskim szlakiem i kierujemy się na Kromnów, następnie kierując się na północ, wchodzimy na wał przeciwpowodziowy. Wracamy wzdłuż wału, po czym wchodzimy na Kępę Kotońską, kierując się na wschód docieramy do zboru, a dalej do Nowin. Podczas wycieczki poznajemy świat przyrody Puszczy, historię terenów oraz koleje osadnictwa olenderskiego.
Długość trasy około 17 km. Czas przejścia około 5 h.

 Zapisy  http://www.wop-pttk.pl/home2