Suchą stopą przez Bagno Całowanie 14.08.2021

Bagno Całowanie to największe torfowisko niskie na terenie Mazowsza położone w pradolinie Wisły, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na wyjątkowe wartości przyrodnicze, zostało włączone do europejskiej sieci obszarów chronionych Natura 2000. Bagno Całowanie to mozaika różnorodności: różnego typu rozległych, podmokłych łąk, szuwarów, rozlewisk, lasów oraz tuż obok skrajnie suchych, piaszczystych wydm śródlądowych. To miejsce występowania unikatowej roślinności i ostoja wielu gatunków zwierząt, ptaków i owadów.

Rozpoczęcie wycieczki (godz.10:00) i jej zakończenie (ok. godz.14:00) przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Podbieli (w pobliżu miejscowości Osieck, powiat Otwock, gmina Celestynów). Dojazd autem.

Wycieczkę poprowadzi Anna Nalazek, przewodnik PTTK po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, członkini Stowarzyszenia Puszcza Mazowiecka, miłośniczka i propagatorka przyrody.

Więcej informacji i zapisy http://www.wop-pttk.pl/blog/such%C4%85-stop%C4%85-przez-bagno-ca%C5%82owanie-14082021