BRZEŚĆ – SKOKI … bez wizy (Białoruś) 14.08.2020 r. - wycieczka szkoleniowa

BRZEŚĆ – SKOKI … bez wizy (Białoruś) 14.08.2020 r. - wycieczka szkoleniowa

BRZESCjpg


WARSZAWA - godz. 6.15 – spotkanie na parkingu przed Muzeum Techniki PKiN.

Godz. 6.30 wyjazd w kierunku przejścia granicznego PL/BY (Terespol / Brześć). Odprawa paszportowo – celna polsko-białoruska. Przejazd na zwiedzanie miejscowości w rejonie brzeskim:

SKOKI - miejscowość położona nad rzeką Leśna na płn. od Brześcia, od przełomu XVII/XVIII wieku należąca do rodziny Niemcewiczów. W roku 1758 urodził się Julian Ursyn Niemcewicz. W latach 70-tych XVIII wieku Marceli Niemcewicz (ojciec Juliana) wybudował pałac. W latach 1915-18 - pałac był główną kwaterą niemieckiego dowództwa a w grudniu 1917 miejscem rozmów z przedstawicielami bolszewickiej Rosji… Zwiedzanie: Muzeum Niemcewiczów w zespole pałacowo-parkowym w d. majątku Niemcewiczów. Obiad w miejscowej karczmie.

BRZEŚĆ – złożenie kwiatów na polskim cmentarzu wojskowym. Zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej wybudowanej w l. 1833-42 (częściowo zachowany okrężny budynek koszarowy, resztki ruin Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja; brama Brzeska, pozostałości średniowiecznego grodu Brześcia). Przejazd przez miasto z pokazaniem m.in. gimnazjum im. R.Traugutta, cerkwi brackiej, pomnika Adama Mickiewicza i Tysiąclecia Brześcia, kilku ciekawych rezydencji nawiązujących do idei "polskiego dworu". Spacer brzeskim deptakiem; czas wolny.

Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 22.00 


ODPŁATNOŚĆ ZA OSOBĘ: 165 PLN

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem dostosowanym do wielkości grupy, obsługę pilota na całej trasie oraz przewodnika miejscowego w Skokach i Brześciu; voucher białoruski; ubezpieczenie NNW/Kl z sumą gwarancyjną 10 tys. EUR/os.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i obiadu – razem 15 EUR


WAŻNE – granicę przekraczamy na podstawie paszportu ważnego min. 90 dni od daty imprezy. Najpóźniej 5 dni roboczych przed wycieczką należy doręczyć paszport lub dosłać do biura kserokopię strony ze zdjęciem w paszporcie.


ZAPISZ SIĘ